http://i36.tinypic.com/2dkbtxs.png


Spis Tresci

·         Kilka slów o UNM dawniej i dzisiaj czyli kacik krytyków UNM

·         Mama?!

·         Kto buduje, a kto niszczy?

·         Jak go podejsc - cz. 1: Luiza Vercelli

·         Znaczenie imion - cz. 1: imiona dziewczece

·         Znaczenie imion - cz. 2: imiona chlopiece

 


 

 

Kilka slów o UNM dawniej i dzisiaj czyli kacik krytyków UNM

 

 

  Uniwersytet Nauk Magicznych to wyjątkowa uczelnia, nie tylko dlatego że jest doskonałym miejscem na rozkwit magicznych zdolności ale przede wszystkim dlatego że jest tu wiele osób, które swoją magią budowały i budują tak miłą atmosferę. Ale z przykrością muszę stwierdzić, że ta szkoła nie jest tak atrakcyjna jak kiedyś.

  Można wcześniej było powiedzieć, że to najlepsza szkoła magii. A teraz? Zarząd tej szkoły magii w przeciwieństwie do innych utworzył coś nowego, mam tu na myśli mianowicie wydziały a nie jak inne szkoły domy. Dlaczego ta szkoła straciła na swojej wartości? Po pierwsze dlatego, że odeszły stąd osoby, które sprawiły że ta szkoła była tak niezwykła, a swoją atmosferą zaprosiła niejednego mugola. Pamiętacie takie osoby jak Kinga Flames, Dilexio Desideravi, Julia Royt i wiele innych?  To dzięki ich kompetencji, dojrzałości i wielkiemu zaangażowaniu w tą szkołę stała się ona z jednym najważniejszych ośrodków nauki magii. Świat magii w pewien sposób „uzależnia”, a te osoby miały wiele problemów i mało czasu na kontynuowanie swojej działalności w tej szkole lub odeszły z powodów nie do końca nam znanych. Oprócz tego osoby które zakładały szkołę, tzn. zarząd szkoły mają mniej czasu niż dawniej aby poświęcić go rozwojowi szkoły. Teraz do tej szkoły przychodzą uczniowie niezbyt dojrzali emocjonalnie. Poza tym źle się tu dzieje, ponieważ brakuje tu takiej poważnej, oficjalnej atmosfery, wokoło można słyszeć wulgaryzmy czy inne złe wypowiedzi uczniów, a nawet pracowników tej szkoły. Było nawet zebranie w tej sprawie z zarządem, aby wprowadzić kary za takie zachowania oraz zmniejszyć różnice punktowe między wydziałami. A dalej jak było tak jest... Według mnie uczniowie powinni dostawać punkty za konkursy, olimpiady oraz aktywność na lekcjach (np. najwięcej 15 punktów dla każdego wydziału). A może zamiast punktów dla wydziału warto byłoby opracować ranking uczniów- indywidualny dla każdego ucznia? Za samą obecność na lekcji, np. przypuśćmy że na jednej z nich jest 15 uczniów Wydziału Aurorskiego, czyli wydział ten dostaje 75 punktów za obecność! Każdy student ma obowiązek uczęszczać na lekcje, więc nie powinien otrzymać on punktów za obecność dla swojego wydziału, ewentualnie o czym wspomniałem wcześniej- do rankingu uczniów. Punkty wydziałów są zdecydowanie za wysokie. Brakuje tutaj pewnego ładu, porządku i atmosfery. Uważam, że jest zbyt wiele konkursów i zabaw niż nauki magii. Może warto ustalić limit, taki żeby każdy profesor organizował w semestrze raz konkurs czy turniej? W tym semestrze nie było nawet egzaminów, nie pochwalam również nagłego przenoszenia uczniów z klasy pierwszej do drugiej. UNM jest wyższą szkołą magii, choć z czasem wydaje się że to gra w Harrego Pottera. Jest problem również z nauczycielami, nie wszyscy z nich mają odpowiednie kwalifikacje, a oprócz tego nie przychodzą na wyznaczone lekcje. Czy inkwizytor zrobił sobie wolne? Te miejsce z biegiem czasu traci swoją największą magię, musimy w temu jakiś sposób zapobiec. A jaki plus obecnej sytuacji? Plusem jest duże zaangażowanie profesorów, starają się uatrakcyjnić ten czas organizując różne konkursy czy turnieje.

  Co będzie z UNM? Życzę całej tej szkole aby się rozwijała i łączyła jak najgłębsze więzi magii. A co wy sądzicie na ten temat? Zapraszam do wypowiadania się w komentarzach.

 

 

® Tajemnicza Redaktorka

 


 

 

Mama?!

 

26 maja- dzień matki.

Mama, mamusia, matka? Dla jednych osoba najważniejsza w życiu, dla innych mniej. Czym byłby świat bez niej? To ona od początku                 opiekowała się nami, dawała nam wychowanie, troskę, opiekę i miłość. Często nie jesteśmy świadomi jakie mamy szczęście, uświadamiamy to        sobie dopiero patrzą na innych np. wychowanych w domach dziecka. Najsłynniejszą matką jest z pewnością matka Jezusa Chrystusa, pośredniczka zbawienia. A jak jest w UNM-ie? Każdy z nas szuka sobie osoby, która została by jego matką. Po co? Chyba nikt z nas nie chce być samotny.        Klasykiem UNM-owej matki jest na pewno Lianne Evans, matka Angeli, Preity Zinta, która wychowała Cho, Ceres i cały ród Zintów, Lizzy Flint,       urodziła Chrisa i Lilly, czy inni.  Jakie prezenty szykują dla rodziców? Najczęściej padały czekoladki, kwiaty, jedna, bardziej znająca gusty matki, uczennica wpadła na pomysł by dać jej zielony wibrator, a inna mózg xD

Niektórzy twierdzą, iż szukanie rodziny w śm jest beznadziejne, ale z pewnością mówią to ci, którzy nigdy nie zaznali miłości nawet w świecie magii. Kierujmy się słowami Małego Księcia- „Decyzja oswojenia niesie w sobie ryzyko łez”.

 

® Angela Black

 


 

 

Kto buduje, a kto niszczy?

 

To pytanie zadałem sobie po Awanturze o Galeony.

Początek szedł łatwo, ale potem… masakra. Uczniowie zachowywali się okropnie. I właśnie teraz trzeba zadać to pytanie. Przecież większość uczniów uważa, że nauczycielom jest dobrze. Nie męczą się z pracami domowymi. Konkursami itp. a wcale tak nie jest. Wy piszecie jeden sprawdzian, a nauczyciel go przygotowuje i sprawdza, a potem to wszystko musi wstawić do dziennika... Uczniowie tego nie widzą. Uważają, że nauczycielowi wszystko wolno. Punkt widzenia nauczycieli, a co najmniej mój jest inny. To uczniowie sprawiają, że nauczyciele są tacy. Przykładem jestem ja :) Przyszedłem do UNM jako ktoś nowy. Nie obeznany w terenie. Myślałem, że będzie łatwo. Wcale tak nie było. Uczniowie zachowywali się chamsko, wręcz okropnie. Zapanować na 30 osobami nie jest łatwo. Po I lekcji postanowiłem jedno. Będę surowy, kolejna lekcja minęła, było lepiej, lecz nie najlepiej. Był większy spokój itp. Pomyślałem, że może to wystarczy. Moje myśli okazały się płonne. W życiu realnym jestem: miły, otwarty i zabawny. Pomyślałem że taki powinienem być też w ŚM. Taki byłem na lekcjach. Jednak to nie odniosło skutku. Uczniowie są po prostu straszni, i to zmusza nauczycieli do takiego a nie innego postępowania – odejmowania pkt, dawania kicków, banów, czy szlabanów. Nauczyciel jeden, a uczniów ok. 30. Op bogiem nie czyni, trzeba radzić sobie jakoś bez niego, bo nie można go nadużywać.

Dochodzę do jednego wniosku, to uczniowie sprawiają to co się dzieje w szkole, na lekcjach. Oni są „tyranami” którzy powodują chaos. Nauczyciel stara się, aby wszystko było dobrze, dopina wszystko na ostatni guzik. A pojawia się jeden uczeń i wszystko legnie w gruzach. Więc kto w końcu jest tyranem?

 

 

® Damon Medalis

 


 

 

Jak go podejsc - cz. 1: Luiza Vercelli

 

 

Nie możesz sobie poradzić z psorem? Masz problem z kontaktami z nim? Oto poradnik ^^

 

Luiza Vercelli i to cicha i spokojna psorka, ale „cicha woda brzegi rwie” Jest tutaj ok. roku. Robi dla UNM bardzo wiele dlatego jest już profesorem. Denerwuje ją jej brak znajomości HTMLa. Luiza jest wspaniałą przyjaciółką i nie jest wcale doskonała. Mało kto zna naprawdę. Jak to mówią „Kinga Flames, ale nie żartuje”. Cóż nie ma co się dziwić, a nawet można uznać za cud, że się pozbierała.  „Luiś” nie jest wcale tak „drętwa i wyrafinowana” jak powiedziała mi pewna osoba pragnąca być anonimowa…

Oto kilka sposobów jak podejść Luizę:

1. Wydziałowy – jesteś w II wydziale? Sprawa prosta. Nie żeby Luiza wyróżniała swój wydział, tylko jak trzeba pomóc to pomoże. Ja po części w ten sposób się z nią zaprzyjaźniłam ^^

2. Pozycjonalny – Jesteś prefektem? Też proste. Ja przez ten sposób złapałam z nią kontakt. Byłam prefektem II, więc wszystkie sprawy, potrzeby pomocy lądowały u mnie. To ja byłam „skrzynką kontaktową”. Brzmi to jak kryminał prawda? Ale nim nie jest. Ja nie powiem o czym my gadałyśmy i co robiłyśmy, bo to sprawa Alchemików, a ja zawsze pozostanę im wierna…

3. Człowieczy – Jesteś dobrym człowiekiem? To tak jak ona! Trochę pomożesz, coś tam porozmawiasz i Luiza Cię polubi. W ten sposób zaprzyjaźniła się z Loreną xD

4. Ocenowy/prymus – Luiza może Cię o coś zapytać, dać ci jakieś zadanie. Czyli proste. Sposób Lilly no i po części mój..

5. Zadanie domowe – Robisz zadanie domowe i wysyłasz przez GG. Rozmawiasz o nim. Łapiesz kontakt xDD

6. Profesorskie – To dla psorów. Jesteś nauczycielem od razu masz jako taki kontakt z tą kobietą xD Bo ona co chwile potrzebuje nauczycieli do wypełnienia swojego zadania xD Ja nie zdążyłam już łapać na ten sposób. W końcu to ją zapytałam o zdanie o przejściu, a ona się ucieszyła, bo w końcu pomoc xDD Teraz mam połowę zadań Lui i HTMLe  xD

 

® Ashley McColin


 

 

Znaczenie imion - cz. 1: imiona dziewczece

 

  

Postanowiłam trochę przybliżyc znaczenie imion uczniów z UNM. Większości z was nie wiedzą co oznaczają ich imiona więc postanowiłam to zmienic. oto efekt tych starań.

Imiona żeńskie

Shizma - imię naszej byłej wspaniałej nauczycielki od LNM i zaklęc. Jej imię oznacza rozłam, pęknięcie. Jest to imię które noszą osoby smutne, samotne. A w każdym razie tak się czują, niekoniecznie są tak traktowane. Skrót do Shizma to Shi.

Amellia - oznacza osobę cichą, skromną. Amellie są miłe, sympatyczne, zwykle mają wokół siebie wiele wiernych przyjaciół. Mają dużo energii ale nie wykorzystują jej przy ludziach nieznajomych, tylko w kręgu rodzinnym. Skrót do Amellia to Ami lub Lia.

Ariana - to osoba stanowcza, dążąca do celu. Zrobi wszystko aby dokonac dzieła życia. Ariany mają ogromną ilośc energi i nie zawsze wiedzą kiedy ją wykorzystac. Skrót do Ariany to Ana lub Aria.

Arvena - to bogini o pięknej urodzie. Imię z pochodzenia elfickiego. Oznacza osobę piękną i wyniosłą. Tylko elfki z rodu królewskiego mogły to imię nosic. Skromną i otwartą. Arveny nie da się zaszufladkowac. Skrót do Arveny to Arv .

Bonnie - oznacza osobę pełną energii z głową pełnej pomysłów. Zawsze ma na coś radę, zawsze umie wyjśc z opresji. Nigdy nie zawiodła celowo nikogo ze swoich przyjaciół.

Ashley - imię typowo angielskie. Oznacza optymistę, która nie patrzy na świat różowymi okularami. Jest pogodna, miła i poświęci wszystko by byc blisko przyjaciół. Skrót do Ashley to Ash lub Ashu.

Cleo - oznacza perłę. Wszystkie Cleo są dziewczynami o pięknej urodzie.  Imię pochodzi z starożytnego Rzymu. Są one zwykle otaczane przez grono zalotników, ale również i oddanych przyjaciół. Skrótu do tego imienia nie ma bo jest ono krótkie.

Cho - oznacza wrażliwośc. Wszystkie Cho są wrażliwe choc wcale tego nie pokazują. Na zewnątrz udają twardzielki ale jak ktoś wspomni o czymś, na czym bardzo zależy Cho, to od razu pokazuje się prawdziwa natura tej dziewczyny. Skrótu nie ma :D

Cornelia - oznacza kwiat. Jest to osoba pewna siebie, patrząca  na świat rzeczywisty. Nie lubi czekac z nadzieją, woli działac. Cornelie są punktualne i bardzo zdolne. Skrót do Cornelii to Corni.

Dalia - oznacza osobę silną. Dalia to dziewczyna nie przejmująca się zaczepkami, robiąca to co chce. Zwykle jest miła, ale zdażają się potwory :D

Elaine - to osoba skromna. Imię pochodzące ze starożytnej Grecji. Imię to mogły nosic tylko członkinie rodu królewskiego. A dokładnie tylko dzieci króla o imieniu zaczynającym się na ,, A " i królowej której imie zaczynało się na jakąkolwiek samogłoskę oprócz ,,y". Skrót do Elaine to Ela.

Hinata - to osoba myśląca. Imię to pochodzi z legendarnej wioski ukrytej w Liściach...Hinata jest wierna tylko rodzinie. Hinata to osoba, która zrobi wszystko aby zadowolic rodziców. Nawet jeśli czegoś nienawidzi, np. jakiegoś sportu, dla rodziny zacznie go trenowac.

Kate - imię typowe dla USA. Kate zarówno jak Katie, to osoba pełna energii, sponataniczna. Zwykle jest samolubna ale zdażają sie wyjątki. Kate lubi byc otaczana czcią przez przyjaciół.

Lianne - oznacza miłośc. Imię wywodzi się z starożytnej Fenicji. Imię to jest nadawane przez rodziców kochających się ponad wszystko swojej córce, która jest owocem ich miości. Lianne jak sama nazwa mówi to osoba kochająca. Zawsze jest wierna przyjaciołom i rodzinie. Lia, Lilly, Lily to samo co Lianne :) .

Klarisa - to niebo. Zmienna jak niebo. Czasami jest przekochana czasami tak wredna.... :D Nie da się do końca ustalic miejsca wywodzenia się tego imienia ale naukowcy mówią, że z okolic Egiptu. Skrót to Klara.

Melody - to imię syreny. Wywodzi się ze starożytnego klanu syren i trytonów. Oznacza osobę zwriowaną, dążacą do spełnienia marzeń.  Osoba patrząca pozytywnie na życie. Skrót to Mel.

Molly - imię wywodzące się ze starożytnej Mezopotamii. Oznacza osobę złą, demona. Wszystkie Molly są lekko zwariowane. Mają full pomysłów. Skrótu nie ma =]

Sakura - podobnie jak Hinata wywodzi sie z tajemniczej wioski Liści. Sakura oznacza osobę pewną siebie i zakochliwą :D Jest wierna swoim ideałom.

Serina - to osoba z humorem wierna przyjaciołom. Lubi przyrodę, jest marzycielką. Inne imiona przyporządkowane do Seriny to Sandra, Sara, Selena, Sybilla, Sissi.itp.

Ashlaris - Ashlaris to osoba kochająca sport. Nie lubi gdy ktoś denerwuje jej przyjaciół. Jest na zasadzie  wrogowie moich przyjaciół są moimi wrogami.

Bellatrix - to śmierc. osoba kochająca ranic ludzi. Chyba w tych słowach można najlepiej określic Bellatrix. Skrót to Bella.

Katherina - to osoba wierna. Oznacza osobę, która jak coś raz postanowi, nie odwoła tego nigdy. Jest to osoba dążąca do celu, ktora nie ustanie w drodze. Po każdej wpadce podniesie się, a to ją tylko wzmocni.

Luna - oznacza dziwacznośc. Luny są dziwne w dużym stopniu. Nie są to osoby niemiłe wbrew pozorą. Są to osoby miłe, przyjacielskie a co ważne :  są bardzo waleczne i odważne.

Nika, Nimfadora - oznacza wytrwałośc. Zarówno Nika jak i Nimfadora to imiona wywadzące się od elfów. Są to osoby wiecznie dumne, lubiące byc otaczane chwałą.

Elizabeth - to imię wywodzące się ze starej Anglii. Imie oznaczające pięknośc, dumę kobiecą. Elizabeth to dziewczyna dumna ze swojego imienia. Jest ona zazwyczaj dobrze wychowana. Skrót to Eli.

Rose, Rikki - Rose to róża. Dziewczyny z tym imieniem są inteligentne ale uwielbiają patrzec na świat przez różwowe okulary. Rikki nie mówię bo to moje imię :D

Ceres - oznacza bystrośc. Ceres to dziewczyna kochająca ludzi. Jest duszą towarzystwa ale kiedy zechce potrafi byc twarda jak skała. Posiada te cechy co Ashlaris.

Xanna - oznacza dzikośc. Wszystkie Xanny mają full energi i potrafią ją wykorzystac wszędzie. Xann jest stanowcza, pewna siebie co nie zawsze jest jej cechą.

Luiza - oznacza stanowczośc. Wszystkie Luizy są stanowcze, jak popełnią błąd, wracają sie i robią wszystko by ten błąd naprawic. Skrót do Lui,

Ashanti - oznacza kłótnię. Ashanti to osoby życzliwe, serdeczne i miłe. Jednak jak ktoś zacznie kłótnię Ashanti jest w swoim  żywiole. Skrót to Ash.

Preity - oznacza naiwnośc. Wszystkie Preity mają swojego idola, którego wielbią przez całe życie. Jednak Preity są naiwne. Czasami wystarczy powiedziec coś z przekonaniem  żeby zaskarbic sobie jej łaskę. Skrót to Prit.

Ginerwa - to osoba pełna pomysłów, energi, pozytywizmu. Zawsze wie co zrobic aby wyjśc z opresji.

® Tajemnicza Redaktorka

 


 

 

Znaczenie imion - cz. 2: imiona chlopiece

 

Albus - oznacza mądrośc. Albus to osoba z chorą ambicją. Gdy postanowi coś zrobic potrafi to robic do końca życia. Skrót to Al.

Naruto - imię wywodzące się z wioski Liścia tak jak Hinata i Sakura. To osoba, która robi to co lubi. Nigdy nie posłucha mądrzejszych i często na dobre mu to wychodzi.

Dracon - oznacza węża, coś obślizgłego. Dracon to osoba z złym charakterem a jego wrogowie często mają dziwne wypadki. Skrót to Draco.

Damon - oznacza wiedzę. Damon to chłopak z poczuciem humoru. Ale jest wymagający. Nie lubi lenistwa.

Christopher - oznacza skok. Christopher to chłopak o dużych ambicjach poruszający się dużymi krokami. Nie lubi czekac. Jest  zawsze niespokojny, nerwowy. Skrót to Chris.

Ackland - to imie oznacza drewno. Wywodzi się z starożytnej wioski Chikaro. Jest to imię ich legendarnego przywódcy. Ackland uwielbia byc najważniejszy ale idzie się z nim dogadac. Skrót do Ack.

Nepon - oznacza but. Nepon jest wiecznie znudzony. Jednak  zdażają się wyjątki a wtedy z Neponem nie idzie się dogadac, bo ma 100 pomysłów na sekundę. Skrót to Nep.

Severus - oznacza chytrośc. Severus to osoba bardzo chytra. Lubi byc otaczana gronem oddanych przyjaciół.

Solf - osoba kochająca pracę. Jednak nie zawsze taką z której inni czerpią korzyści. Czasem po prostu coś sobie  zbuduje... Solf to imię wywodzące się z klanu wiedźm, tak nazywały czarnoksiężników.

Adis - oznacza roślinę. Adis to osoba kochająca przyrodę, Jest pełen energii i zawsze gotowy do pomocy.

® Tajemnicza Redaktorka

 

 


 

®©Prorok Niecodzienny™

Wydania archiwalne.

Drukarnia "Damcza" – nazwa zmieniona „Dyptamowo”

HMTL by Dyptam